klapka2017

Po roce další trofej z Kladna!

Nejnovější krátký film našeho studia Máme společnost zabodoval na festivalu nekomerčního filmu Klapka 2017. Z Kladna jsme si odvezli skleněnou trofej za 2. místo, čímž jsme navázali na loňské vítězství filmu Bubliny nelžou.

V Kladně o vítězích rozhodovali diváci v sále. Naše komedie se promítala v první skupině, kdy bohužel diváků v sále bylo méně než při projekci další skupiny snímků. Nicméně hlasy se sčítaly dohromady, což nám stačilo na zmíněnou stříbrnou pozici. Bylo by zajímavé, jak by si náš film vedl, kdyby byl ve druhé rundě a mohlo by tak pro něj hlasovat více diváků. To je ale hra na “kdyby” – na každý pád máme z krásné černé trofeje radost!

Mimochodem, komedie Máme společnost zatím bodovala na každém festivalu, jehož se zúčastnila. V listopadu si z Bratislavy odvezla cenu za nejlepší zvuk z tamního festivalu 48 Hour Film Project. V prosinci pak získala “bronz” na festivalu VideoCulture Fest, a hattrick dokonala v březnu v Kladně.

Příští rok však už v Kladně s žádným filmem soutěžit nebudeme: organizátoři oznámili, že letošní, 10. ročník Klapky byl prozatím poslední. Tak uvidíme, možná své rozhodnutí ještě přehodnotí. Do příštího března ja času dost :)

2 komentářů

  1. Michal
    Kvě 07, 2017 - 01:30 PM

    Super komedie, zasmáli jsme se, zejména průpovídky chlápka na gauči z první půlky filmu neměly chybu :D

  2. Jirka B.
    Úno 08, 2018 - 04:41 PM

    Moc pěknej film, držím vám palce do další tvorby! Jinak já jsem z Kladna, tak jsem rád, že jste tu cenu dostali právě tam ;-)