imdb

PODROBNOSTI O FILMU

Trocha nostalgie aneb tímto snímkem se začala psát historie Aquarius Pictures. Byl rok 2007 a s partou kamarádů jsme na léto intenzivně připravovali natáčení debutového filmu. Jenže i cesty filmařské jsou někdy nevyzpytatelné, a tak se dlouho plánované natáčení nakonec neuskutečnilo. Ani na první pokus v polovině července, kdy mělo podle plánů začít, ani na druhý pokus koncem srpna. Se “skalním jádrem” tehdejší skupiny – tedy s Martou Košťálovou a Filipem Hubičkou – jsme se přesto rozhodli, že debutový snímek natočíme. Byť úplně jiný, než který byl původně v plánu.

 

Hrají
 Filip Hubička: Leoš
Marta Košťálová: Hanka

Tvůrci
Scénář a režie: Štěpán Etrych
Produkce: Štěpán Etrych
Kamera: Štěpán Etrych
Nahrávání zvuku: Štěpán Etrych
Kompletní postprodukce: Štěpán Etrych
Hudba: LOTR soundtrack, Shrek soundtrack, Perfume: The Story of a Murderer soundtrack, Enya

 

Technické aspekty
Délka filmu: 9:36 min
Formát obrazu: 1,85:1
Rozlišení: 576p/25fps
Kamera: Panasonic DVX100B
Objektivy: Leica, Canon
Zajímavosti z natáčení
* Natáčelo se v Lešanech a v Prosečnici v Posázaví, téměř celý první den propršelo.
* Námětem snímku byly povídky českého mystika Eduarda Tomáše.
* Natáčeli jsme s adaptérem na fotografické objektivy, který převracel obraz vzhůru nohama i stranově. Záběry mimo stativ tedy byly poměrně náročné :)

 

Jak jsme natáčeli Náušnice ze šípků

Příběh filmu Náušnice ze šípků je inspirovaný povídkami českého mystika Eduarda Tomáše a vznikl poměrně rychle. Za víkend jsme měli připravený scénář a během dvou natáčecích dnů jsme jej zrealizovali.

První den – čtvrtek 27. září – skoro celý propršel a natáčet jsme mohli až vpodvečer, kdy vznikly první dvě minuty snímku. Na place byli jen Štěpán a Filip, Marta se připojila teprve v sobotu. Personálně jsme byli poddimenzovaní: oba herci hráli a režisér zastával všechny zbylé filmařské profese – v titulcích jsou skryté pod řadou roztodivných pseudonymů.

V sobotu 29. září nám naštěstí přálo počasí, v okolí rybníku Beránek u Lešan ovšem řádili vesničtí motorkáři. Nevadilo to, dokud jsme netočili dialogy… K drsným hochům na silných strojích se pak přidalo ještě auto Family Frost, jehož omamná znělka dotvořila kulisu našeho mystického příběhu lásky. Pokud nastražíte uši, můžete ji zaslechnout v Nepovedených záběrech v čase 1:40.