bubliny-head

Točíme povídku Miloše Čermáka. Pro Febiofest a na iPhone

Protože máme rádi povídky, které “z fleku” píše novinář a spisovatel Miloš Čermák, dohodli jsme se s ním, že jednu z nich zfilmujeme. Krátký film přihlásíme na Febiofest, který znovu vyhlásil soutěž snímků natočených na smartphone. Sám Miloš Čermák se objeví v jedné z menších rolí.

Z Čermákovy knížky “Lovestory ve výtahu” jsme si vybrali povídku “Bubliny nelžou” a o uplynulém víkendu začalo samotné natáčení. Ze scénáře, který podle povídky vznikl, je už teď jasné, že se bude jednat o “nejobsazenější” film v historii Aquarius Pictures – jinými slovy, tolik (ne)herců se před kamerou v žádném našem krátkém filmu ještě neobjevilo. Dosavadní maximum drží Rande k nepřežití, kde si zahrálo dvanáct lidí.

Hlavní role inženýra Cmírala se ujal Michal Šimek, který se vloni na Febiofestu objevil ve snímku Vykoupení a na podzim ztvárnil i instruktora autoškoly Topinku v komedii Kde je Houba? Cmíralovu manželku si v premiéře před kamerou odbude Lenka Drholcová.

Celý film opět natáčíme na iPhone 5. Klíčové scény, které pokrývají základní dějovou linku příběhu, jsme zvládli během soboty a neděle. Nyní před námi leží neméně náročný úkol, totiž dotočit zbývající kratší scény. Natáčet se bude v řadě zajímavých lokalit po celé Praze. Film bude dokončen začátkem února, a pokud vše klapne, objeví se na plátně mezinárodního filmového festivalu Febiofest. Ten se letos v Praze koná od 19. do 27. března.

bubliny1

bubliny3

bubliny6

bubliny5

bubliny2

Komentáře jsou uzavřeny