Nezávislé filmové studio Aquarius Pictures založil Štěpán Etrych v roce 2007. Zaměřujeme se na natáčení krátkých filmů, ale produkujeme i propagační videa. Na kontě máme v současnosti čtrnáct short filmů, s nimiž jsme se zúčastnili více než dvou stovek  festivalů po  světě. Naše snímky se promítaly v 45 zemích: například ve Spojených státech, Argentině, Mexiku, Řecku, Španělsku či Francii – ale také v Austrálii, Indonésii, v Ghaně nebo na Novém Zélandě. Nejúspěšnějším kraťasem je komedie Bubliny nelžou - probojovala se na více než 70 festivalů včetně Febiofestu a získala 15 cen. Naším dosud nejdelším filmem je 25minutové romantické drama Dvě slova v hlavních rolích s Miloslavem Mejzlíkem, Brigitou Cmuntovou a Janem Tenkrátem.

Naše filmy se promítají na festivalech od Ameriky až po Asii.

Šestkrát jsme se zúčastnili největší celosvětové soutěže v natáčení short filmů na čas – 48 Hour Film Project. Hned čtyři ocenění si v roce 2017 odvezl náš muzikál Samá kráva, samej vůl z brněnské zastávky tohoto festivalu. Cenu diváků i cenu za nejlepší režii jsme si odvezli na podzim 2014 z bratislavské “osmačtyřicítky” za retro komedii Konec vodníků v Československu – a ve stejném městě jsme o dva roky později získali cenu za nejlepší zvuk za komedii Máme společnost. Komedie Kde je Houba? zase na tomto festivalu v Praze získala cenu diváků.

Kromě krátkých filmů jsme dále produkovali spoty pro charitativní kampaň #SaveIvanka, osvětovou kampaň Hlavně bezpečně nebo teasery na sérii debat Café Evropa. V roce 2019 jsme pořádali zmíněný festival 48 Hour Film Project Praha. Zakladatel studia Štěpán Etrych vedl workshopy na téma nezávislé filmařiny pro společnost Deloitte nebo na filmovém festivalu Černá věž a zasedl rovněž několikrát ve festivalových porotách.

kolaz

Co jsou naše přednosti

Nadšení
Film  milujeme a děláme ho s nadšením. Jsme přesvědčeni, že práce s láskou je pro kvalitní výsledek nezbytná.
Nápady
Máme nápady a snažíme se je rozvíjet neotřelým způsobem. Každá myšlenka je zajímavá a stojí za zvážení.
Smysl pro detail
Ďábel tkví v detailu. Nepodceňujeme ani zdánlivé maličkosti, protože konečné dílo je jejich součtem.
Univerzalita
Naše filmy realizujeme v celé šíři – od námětu, přes samotné natáčení až po konečnou postprodukci.