Aquarius Pictures založil Štěpán Etrych v roce 2007, kdy vznikl premiérový snímek s názvem Náušnice ze šípků. Natáčelo se během dvou dnů na sklonku léta v Lešanech a v Prosečnici v Posázaví. Na tomto krátkém filmu se podílel pouze tříčlenný tým – dva herci a režisér, který zároveň „suploval“ všechny další filmové profese. Bylo nás na place málo, ale ověřili jsme si, že jsme schopni realizovat nápady, které máme.

Naše filmy se promítají na festivalech od Ameriky až po Asii.

Na kontě máme v současnosti čtrnáct krátkých filmů, s nimiž jsme se zúčastnili dvou stovek filmových festivalů po celém světě. Naše filmy se promítaly v 45 zemích: například ve Spojených státech, Argentině, Mexiku, Řecku, Španělsku či Francii – ale také v Austrálii, Indonésii, v Ghaně nebo na Novém Zélandě. Naším nejúspěšnějším filmem co do počtu festivalů i ocenění je komedie Bubliny nelžou – probojovala se na více než 70 festivalů a získala 15 cen.

Již šestkrát jsme se zúčastnili největší celosvětové soutěže v natáčení krátkých filmů na čas – 48 Hour Film Project. Hned čtyři ocenění si v roce 2017 odvezl náš muzikál Samá kráva, samej vůl z brněnské zastávky tohoto festivalu. Cenu diváků i cenu za nejlepší režii jsme si odvezli na podzim 2014 z bratislavské “osmačtyřicítky” za retro komedii Konec vodníků v Československu – a ve stejném městě jsme o dva roky později získali cenu za nejlepší zvuk za komedii Máme společnost. Komedie Kde je Houba? zase na tomto festivalu v Praze získala cenu diváků.

Čtyři z našich filmů jsme také inovativně natočili na iPhone: Vykoupení, zmíněné Bubliny nelžou i naše  poslední dva “osmačtyřicítkové” filmy Máme společnost a Samá kráva, samej vůl. První dva jmenované filmy se promítaly v rámci oficiálního programu Mezinárodního filmového festivalu Febiofest.

Štěpán Etrych

Zakladatel/Režisér/Producent

Film miluje odmala: za zlomový zážitek považuje návštěvu kina Dlabačov, kam ho táta za minulého režimu vzal na promítání starého King Konga. Vystudoval žurnalistiku na FSV UK, několik let se věnoval filmové publicistice. Jeho recenze otiskovaly magazíny DVD Movie a Video Domácí kino či deník 24 HODIN. V roce 2007 se mu poštěstilo udělat rozhovory s pozdějšími držiteli Oscara Natalií Portman a Javierem Bardemem - a také si konečně splnit další sen a natočit první vlastní film.

imdb

 stepan@aquariuspictures.cz

Katka Etrychová

Project Manager

Milovnice lidí, ruchu na place a dobrých nápadů – to všechno našla ve světě filmu. Klíčové pro ni bylo setkání s tvorbou režiséra Woodyho Allena. Na jeho filmy vydrží koukat pořád dokola. Miluje také brilantní scenáristy seriálu Simpsonovi – v roce 2008 se s nimi setkala na FAMU. Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na FSV UK. Pracovala v rádiu, teď se pohybuje v televizním prostředí. Mluví francouzsky, anglicky a německy – a vůbec – mluví pořád a hodně.

imdb

 katka@aquariuspictures.cz

Co jsou naše přednosti

Nadšení
Film  milujeme a děláme ho s nadšením. Jsme přesvědčeni, že práce s láskou je pro kvalitní výsledek nezbytná.
Nápady
Máme nápady a snažíme se je rozvíjet neotřelým způsobem. Každá myšlenka je zajímavá a stojí za zvážení.
Smysl pro detail
Ďábel tkví v detailu. Nepodceňujeme ani zdánlivé maličkosti, protože konečné dílo je jejich součtem.
Univerzalita
Naše filmy realizujeme v celé šíři – od námětu, přes samotné natáčení až po konečnou postprodukci.