fcv001

Vítězné double z jižních Čech

Dvojí úspěch přinesl studiu Aquarius Pictures letošní ročník jihočeského Festivalu Černá věž. Ceny si z něj odvezly oba naše soutěžní snímky – muzikál Samá kráva, samej vůl a animák Running Sushi. V Českých Budějovicích se nám tak podařilo skvěle navázat na loňské vítězství melodramatu Dvě slova.

Vzhledem k silné konkurenci nás vítězství našich filmů notně překvapilo. V kategorii Malý film – tedy snímků se stopáží do 10 minut – bylo nominováno deset děl. A ona naše filmy skončily v samém čele pořadí. „Vítězem se poměrně s přehledem stal snímek Samá kráva, samej vůl od Štěpána Etrycha. Na druhém místě skončily se shodným počtem bodů filmy Running Sushi a Do Černoboru,“ uvedli organizátoři na svém webu.

„I když jsem členkou poroty už sedm let, stále mě každý rok dokáže nějaký film velmi pozitivně překvapit,“ řekla členka poroty Vera Kaplická Yakimova.

Cenu diváků pak publikum vybíralo ze všech více než tří desítek promítaných snímků napříč kategoriemi, kde například nechyběly ani snímky studentů filmových škol. A ocenění si odnesl animák Running Sushi.

Kromě toho se na festivalu jako nesoutěžní snímek promítala ještě naše komedie Máme společnost.

Naše filmy se promítaly v první den festivalu a osobně jsme je přijeli na jih Čech uvést. „Do Českých Budějovic rádi jezdíme, je to tu fajn a festival patří na scéně nezávislého filmu mezi ty nejlepší v Česku,“ řekl režisér Štěpán Etrych, který na podiu čelil i netradičním otázkám vtipného moderátora. Například: jak vám loňské vítězství na Černé věži změnilo život? „Rozhodně se cítím jako úplně nový člověk, ten pocit je nepopsatelný a silnější zvlášť tady v Budějovicích. Přál bych každému, aby ho zažil,“ odpověděl Štěpán.

Inu, ten pocit jsme letos zakusili hned dvakrát. Bohužel jsme na festivalu mohli tentokrát pobýt jen jeden den, takže jsme si tu velkou slávu nemohli užít přímo na místě, což nás velmi mrzí. A hlavní pro nás je, že se naše filmy líbily!

fcv005

fcv002

fcv003

 

 

Komentáře jsou uzavřeny