cinephone01

Muzikálová Kráva okouzlila Barcelonu

První zahraniční úspěch si připsal náš muzikál Samá kráva, samej vůl. Vyhrál cenu za nejlepší hudbu na mezinárodním filmovém festivalu Cinephone v Barceloně! Dohromady tak už na kontě má pět ocenění.

Po dvou letech se tak snímku z dílny Aquarius Pictures podařilo znovu dobýt barcelonský silně obsazený festival filmů natočených na mobily. Na podzim 2015 v Katalánsku uspěly Bubliny nelžou, které si z přehlídky Cinephone odnesly dvě ceny: za nejlepší scénář a herecké výkony.

Teď si ocenění za nejlepší hudbu – přesněji řečeno za nejlepší filmový soundtrack – odváží muzikál Samá kráva, samej vůl, který byl stejně jako Bubliny natočený na iPhone.

„Úspěch je to o to větší, že texty písní jsme psali v češtině a do angličtiny a španělštiny jsme je tedy museli nikoliv jen přeložit, ale doslova přebásnit, aby se i v cizím jazyce zachovaly zvukomalebnost a humor,“ říká režisér snímku Štěpán Etrych. „Takže se to asi povedlo, když jsme vyhráli,“ dodává režisér.

Film Samá kráva, samej vůl s anglickými nebo španělskými titulky si můžete pustit také vy: stačí je při přehrávání online vybrat kliknutím na ikonu CC v pravé dolní části okna přehrávače. Stejnou ikonou se dají titulky také vypnout.

cinephone02  

Komentáře jsou uzavřeny