48hfpbrno

Čtyři ceny pro muzikál Samá kráva, samej vůl

Hned čtyři trofeje v čele s Cenou diváků si z festivalu 48 Hour Film Project Brno odvezl náš muzikál SAMÁ KRÁVA, SAMEJ VŮL. Film natočený během pouhých 48 hodin na iPhone měl u publika nejbouřlivější ohlas.

Že se nám nejspíš podařilo příběh filmu sestavit z chytlavých písniček, se ukázalo hned během promítání, kdy publikum skvěle reagovalo a film měl při závěrečných titulcích nejdelší potlesk ze všech snímků. Během přestávky pak vyšel z WC jeden z diváků, otíral si mokré ruce do džínů a notoval si verš z první sloky úvodního songu “bez bůra sto pade, brokolicová”. Nic lepšího si filmař snad ani přát nemůže.

Štěpán Etrych hovoří o natáčení v Radiožurnálu

 

“Cena diváků je na festivalech vždycky ze všech ocenění to nejdůležitější, protože znamená, že náš film se lidem líbí,” říká režisér Štěpán Etrych. “Poroty obvykle oceňují jednotlivosti, divák hodnotí bezvýhradně celkový dojem,” dodává Štěpán.

Muzikál vznikl během pouhých 48 hodin za značných technických obtíží (reportáž čtěte tady), výsledek to ale nepoznamenalo. Kromě divácké ceny jsme si z Brna odvezli i další čtyři ocenění: za nejlépe použitý dialog (do filmu bylo třeba vměstnat repliku “Je víc filozofie v láhvi vína než ve všech knihách“), celkové třetí místo v kategorii nejlepší film a speciální uznání za nejlepší píseň. Navrch ještě nominace za nejlepší režii, scénář a hudbu.

Muzikál Samá kráva, samej vůl

 

Komentáře jsou uzavřeny