Náš nový film Vizionář už tuto sobotu v Lucerně!

Vloni horor, letos komedie. Máme za sebou další účast v celosvětovém festivalu 48 HOUR FILM PROJECT. Náš nový film Vizionář bude mít premiéru na stříbrném plátně kina Lucerna v sobotu 12. října. Přijďte se podívat a podpořte naše dílo v hlasování o cenu diváků. Je to příběh o rudých růžích, bílých slipech a vizích o lásce. Víc zatím prozrazovat nebudeme, možná vám napoví trailer…

Natáčelo se o víkendu od 4. do 6. října a pravidla byla stejná jako vloni. Tedy napasovat film do vylosovaného žánru (na nás vyšla komedie) a do snímku zasadit povinné prvky: postavu – Jan Oracular, futurista, rekvizitu v podobě brambory a repliku “Probuď v sobě Fénixe”. Jak jsme do příběhu tyto elementy zapasovali, pochopitelně zatím prozrazovat nebudeme.

Na výrobě filmu se letos podílel sedmičlenný tým: po zahájení v baru Belushi’s jsme se přesunuli domů a začali jsme přípravu scénáře, která vyvrcholila před půlnocí. Oproti loňsku jsme se z pátku na sobotu všichni vyspali, režisér ulehnul těsně před třetí ranní. V osm ráno jsme se pak sešli a začalo se točit. Přestože počasí vyšlo znamenitě, většinu filmu jsme tentokrát natáčeli v interiérech. Ven jsme se dostali pouze na dvě hodiny kvůli natočení závěru filmu.

Rudé růže – 856 korun, bílé slipy – 70 korun, bílý nátělník – 129 korun. Zážitek z natáčení filmu – k nezaplacení.z natáčení Vizionáře

Poslední klapka padla ve 20:25 a zhruba o hodinu později už náš iMac jel na plné obrátky. Štěpán Etrych usedl do střižny a po čtvrté hodině ranní už existoval hrubý sestřih snímku. Následovala příprava ruchové stopy a nasazení nahraných dialogů. V osm se opět sešel kompletní tým, posoudili jsme první verzi střihu a na několika místech jsme se rozhodli film zkrátit. Zatímco postprodukční práce na počítači pokračovaly úpravou střihu a barev, přípravou úvodních a závěrečných titulků a hudby, pod taktovkou Vaška Jindřicha se začal rodit vnitřní hlas hlavního hrdiny.

V půl druhé byl film po stránce dialogů a ruchů kompletní, zbývalo už jen dodělat hudbu. První verze snímku se dorenderovala v 16:06, takže po jeho zhlédnutí ještě zbyl čas na drobné závěrečné úpravy. V 18:25 už byly vypáleny dvě DVD, které jsme odvezli na odevzdávací místo v Belushi’s baru u Karlova náměstí.

Sečteno a podtrženo větami z jedné reklamy: Rudé růže – 856 korun, bílé slipy – 70 korun, bílý nátělník – 129 korun. Zážitek z natáčení filmu – k nezaplacení.

Jak se nám to povedlo, přijďte posoudit i vy v sobotu 12. října do kina Lucerna (18:00). Vstupenky stojí 125 korun a můžete je koupit online zde.

nataceni_vizionar

Foto: Václav Jindřich

 

Komentáře jsou uzavřeny